Kategoriler

Tablet Testosteron, Oral Testosteron

TABLET TESTOSTERON, ORAL TESTOSTERON

Anabolik steroidleri ilk kez duyan ve kullanmak isteyen herkesin karşısına her zaman Testosteron çıkmaktadır, çünkü bir erkeği daha güçlü ve erkeksi yapacak yegane hormon testosterondur.

Hemen her kürde olan bu testosteron, kürlerin vazgeçilmezidir ancak her zaman enjeksiyon formda bulunan testosteronu kimi sporcular iğneden korktukları, iğne yapmayı bilmedikleri veya iğne yapmanın zahmetli olduğu gerekçesiyle tablet testosteron arayışına girmekteler ancak tablet olarak veya bir diğer deyişle oral testosteron olarak piyasada pek ürün bulunmamakta. Bunun sebebini açıklamadan önce biyoyararlanım terimini öğrenerek açıklayalım.

Farmakolojide, biyoyararlanım ilaçların temel farmakokinetik özelliklerinden birisidir ve uygulanan ilaç miktarının sistemik dolaşıma geçen oranını belirtmek üzere kullanılır. Tanım olarak diyebiliriz ki damara verilen bir ilacın biyoyararlanımı % 100 dür. Buna rağmen başka yollardan ilaç verildiğinde (örneğin oral olarak) biyoyararlanımı tam olmayan emilim ve ilk geçiş etkisi nedeniyle düşer. Kısaca ilacın vücudumuza giriş şekline göre ilaçtan alacağımız verimin yüzdesidir.

Biyoyararlanıma Testosteron’dan örnek verecek olursak;

  • Deri altı (Karından, omuzlardan, uyluktan) alınan Testosteronun biyoyararlanımı %100
  • Kas içi enjeksiyon olarak alınan Testosteronun Biyoyararlanımı %95
  • Jel olarak sürülen Testosteronun Biyoyararlanımı %8-14
  • Oral olarak alınan Testosteronun Biyoyararlanımı %3-7

Bu bilgiler ışığında piyasada neden oral testosteronun bulunmadığını az çok kavradığınızı düşünüyorum, oral veya jel olarak kullanılan testosteronlar verim olarak çok düşük seviyededirler ve spor için kullanımda hem maliyetli hemde enjeksiyonlara göre geri kalmaktadır. Ancak bir çok insan testosteron replasman tedavisi için virigen, metiltestosteron, testojel, proviron gibi çeşitli oral testosteron artırıcılar kullanmaktadırlar ve belli seviyede verim almaktadırlar. Enjeksiyon testosteron sizin içinde imkansızsa o zaman oral veya jel testosteron çeşitlerinden kullanabilirsiniz.

Biyoyararlanım, zaman zaman gördüğümüz, trenbolon, masteron, deca tabletleri içinde geçerlidir, oral biyoyararlanım yüzdeleri çok düşüktür, bu sebebpten her zaman enjektesi bulunur piyasada.

Kaynak: Çeşitli makaleler ve resmi araştırmalar neticesinde yazılmış olup rakamlar birebir doğrudur. Farazi hiç bir bilgi yer almamaktadır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.
& Theme Designed by  https://steroidsiparis24.com