Kategoriler

Steroidlerin Yan Etkileri

Genellikle konu anabolik steroidlere geldiğinde, herkesin aklına hızlı koşan atletler, balon gibi şişmiş vücutlar ve bir sürü ağır yan etkiler akıllara gelir, ben steroid kullansam şöyle olurum, ben kür yapsam daha iyi olurum, steroid kullananların ki küçülüyormuş, steroid kullanınca çocuk olmuyormuş, steroid kullananların kalbi patlıyormuş gibi söylemler çevremizde her zaman söylenir, bu yorumlar bu varsayımlar tamamen cahillikten bilgisizlikten kaynaklanmaktadır, aynı protein tozu kanser yapar, veya hiç birşey kullanmadığınız halde sadece spor yaptığınız halde bırakınca sarkar gibi saçma sapan görüşlerle karşılaşmanız olasıdır, şahsen kendimden örnek vereyim 9 sene önce spora başladığımda babam bile oğlum yapma şu sporu, bırakınca sarkar dedi, şu an sporu bıraktım hiç birşey sarkmadı arkadaşlar. O yüzden milletin dediğine kulak asmadan kendi araştırmanızı yapıp doğru bilgiyi öğrenin.

Bu yazımda size bu tarz doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi vereceğim, bu bilgiler yüzlerce vücut geliştirmeci, yarışmacı, antrönör ve yabancı kaynaklardan derlenmiş ayrıca kişisel olarakta çevremde gördüğüm deneyimlediğim bilgiler ışığında yazılmıştır.

Öncelikle ilk satırda okuduğunuz korku dolu yan etkiler kesinlikle gerçeği yansıtmıyor, anabolik steroidlerin elbetteki yan etkileri var ancak bunlar korkutucu derecede kesinlikle değil, madde madde karşılaşabileceğiniz yan etkileri açıklayacağım.

Doğal Tesosteron Üretiminin Baskılanması;
Vücuda dışardan aldığınız testosteron veya türevleri vücutda doğal testosteron üretimini ilacın cinsine göre değişik oranlarda baskılamaktadır, bunun sebebi vücudun üretmesi gereken hormonları dışardan takviye ederek almanız sonucunda vücudun hormon dengesini sağlamak istemesidir. Testosteron kullandığınızda vücutda bolca testosteron dolaştığından endokrin sistemi testislere testosteron üretimini yavaşlatmasını söyler. Ancak bu yan etki gözünüzü korkutmasın, kür kullanımını bıraktığınızda Pct tedavi sistemleri ile üstesinden rahatlıkla gelebileceğiniz bir yan etkidir. Pct yapmasanız bile zamanla kendiliğinden düzelebilecek bir yan etkidir. 
Çocuk yapamazsın, kısır kalırsın gibi söylemler bu yan etki için söylenmekte, kür bittiğinde 1 ay kadar bir duraklama kendini toparlama dönemi olmaktadır bu dönemde çocuk evet olmayabilir ancak kesinlikle kalıcı bir kısırlık söz konusu değildir. Yakınımda kürden hiç çıkmayan ve çocuk sahibi olan bir çok sporcu mevcut, kimse erkekliğini veya çocuk sahibi olma niteliğini kaybetmek istemez arkadaşlar böyle bir risk %1 bile olsa kimse bu ürünleri kullanmazdı.

Karaciğerin Zarar Görmesi;
Tablet steroidler karaciğer üzerinden çözünerek kana karıştığı için çok uzun süreli kullanımlarda karaciğer enzimlerinde yükselme görülebilir, bu çok kötü birşey değildir, karaciğer kendini yenileyebilen bir organdır. 10 haftaya kadar olan tablet kullanımlarında karaciğer enzimlerinde kayda değer bir artış gözlemlenmemiştir, yani 10 haftaya kadar tablet steroidleri rahatlıkla kulllanabilirsiniz. Ağır ciddi bir yan etki kesinlikle değildir.

Kolestrol Yükselmesi;
Komplex kürlerde vücutda kötü kolestrolün yükselmeside olağan yan etkilerden biridir, ciddi bir sonucu kesinlikle yoktur, anabolik steroid kullanımını bıraktığınız normal seviyelere gerilemektedir.

Jinekomasti;
Erkeklerde meme büyümesi olarak karşımıza çıkar, vücutda testosteron seviyeleri artarken östrojen seviyeleride artabilir, buna bağlı olarak göğüs ucunda kaşınma, batma, yanma gibi şikayetler baş gösterir bu şikayetlerden biri olduğunda koruyucu anti-östojen ilaçlardan destek alarak rahatlıkla engelleyebilirsiniz.
Çevremde insanlara defalarca kür yapmama rağmen 7 senedir hiç kimsede jinekomasti ameliyatı olan olmadı. Buda ciddi bir yan etki değildir, önlenebilir.

Sivilce;
Testosteronu yüksek insanların cildi daha yağlıdır, buna bağlı olarak dışardan testosteron aldığınızda cildimiz yağlı değilse bile kür süresince yağlı olabilir, bu sebebten özellikle sırt kısmında sivilcelenme görülebilir, yine kür kullanmayı bıraktığınız bu yan etki ortadan kaybolacaktır.

Roid Rage- Sinirlilik Hali;
Çok nadirde olsa olası yan etkilerden biridir, kişinin kürdeyken daha asabi ve sinirli olması.

Kellik ve Saç Dökülmesi;
Anabolik steroid kullanımında saç dökülmesi oldukça sık duyulan bir yan etkidir, ancak anabolik steroid kaynaklı bir dökülme söz konusu değildir, eğer genetik olarak saçlarınız dökülüyorsa yani erkek tipi saç dökülmesine sahipseniz anabolik steroid kullanımında dökülme hızlanabilir, bu dökülme finasterid, propecia gibi ilaçlarla engellenebilir, unutmayın steroid kullanmasanız dökülecek saçlarınız.
 Genetik dökülmeye sahip değilseniz anabolik steroidlerin dökülme üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Kalp ve Kardiyovasküler sistemde yan etki
Arkadaşlar buda kesinlikle amatör veya orta seviye bir sporcu iseniz gelişebilecek yan etkilerden biri değildir. Powerlifterlar, inanılmaz kas kütlesine sahip müsabık sporcular bunlarda damarlarda büyüme kalpte büyüme gelişebilir, çok doğaldır, vücut normalden büyük ve kaslı daha çok kana ihtiyaç duyuyor, bunu sağlamak içinde kalp ve damar büyüyebilir normaldir.

Yüksek Tansiyon;
Buda olası yan etkilerdendir, kürdeyken yanlış beslnme sonucu, su ve sodium tutumu neticesinde yüksek tansiyon görülebilir geçicidir.

Bu yan etkiler tamamen kişiden kişiye değişiklik göstermektedir herkesde olacak diye birşey yoktur, bu yan etkilerin 1 tanesini veya hiç birini veya bir kaç tanesini bir arada kendiniz de görebilirsiniz, genetik olarak şanslıysanız hiç bir yan etki olamadanda kür yapabilirsiniz.

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.
& Theme Designed by  https://steroidsiparis24.com