Kategoriler

PCT-Tedavi Kürü

PCT, TEDAVİ KÜRÜ, POST CYCLE THERAPY

Kür sonrası tedavi diğer adıyla PCT , anabolik steroid kürü yapıldıktan sonra bazı hormonların normal seviyeye çekilmesi için yapılan kürdür. PCT kürü anabolik steroid kullanıcıları arasında en çok kafa karıştıran konudur, Pct kürü ne zaman yapılmalı, Pct’de hangi ilaçlar kullanılmalı, ne kadar süre ile kullanılmalı gibi sorular en çok sorulanlardan. Burada bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağız umarım faydalı olur.

PCT-Kür Sonrası Tedavinin Amacı Nedir;
Testosteron, erkeği erkek yapan en önemli hormondur, erkeği daha kaslı daha güçlü ve daha kararlı yapan testosteron hormonudur. Anabolik steroid kullanan sporcularda doğal testosteron üretimi bir miktar baskılanması muhtemeldir ancak korkulacak bir durum yok merak etmeyin.
Doğal Testosteron testislerde üretilir, Beynimizde testosteron üretimini kontrol eden merkeze hipofiz bezi denilir. Anabolik steroid kullandığımızda yani dışardan testosteron aldığımızda hipofiz bezi vücutda yeterince testosteron olduğunu anlayıp testislere üretimi azaltması için sinyal gönderiyor. Kür boyunca testosteronu dışardan aldığımız için bu bir problem değil ancak ne zaman dışardan testosteron almayı kestik o zaman bazı önlemler almamız, doğal testosteron üretimini tetiklememiz gerekiyor işte pct kürü burda devreye giriyor.

Testosteron Baskılanma Oranı;
Anabolik steroid kullanımı sırasında testosteron baskınlanma oranı kişiden kişiye, dozaja, süreye ve kullanılan ilaca göre değişmektedir.

PCT GEREKMEYEN DURUMLAR;
1-    Eğer yılın çoğunu kür yaparak geçiren harcore anabolik steroid kullanıcısı iseniz, Ard arda 2-3 kür planlıyorsanız, kürler arası geçişlerde Pct yapmak yarardan çok zarar verecektir. Yapmanız gereken; Kürler arasında sadece düşük dozajda testosteron almaya devam etmenizdir. Tercihen Testosteron propionat haftalık 300mg veya Testosteron enanthate 250mg haftalık dozaj yeterlidir.
2-    Doğal olarak testosteron düşüklüğü rahatsızlığınız varsa, daha önceden testosteron düşüklüğü tanısı koyulduysa Pct yapmanız gerekmez. anabolik steroid kürünüz bittikten sonra herhangi bir tedaviniz varsa aynı şekilde devam edebilirsiniz.

PCT İLAÇLARIı;
Pct için kullanılan bir çok ilaç vardır ancak en önemlileri Nolvadex(Tamoxifen), Pregnyl ve Clomid’dir. Bu ilaçlar doğal testosteron tetiklenmesinde kullacağınız ilaçlardır, hemen hemen her kür’ün tedavisinde sadece bu ilaçlar kullanılır.
HCG(Pregnyl);
Kür sırasında veya kür sonrası testislerde küçülme görülmeye başlandığında kullanılabilir.(Testislerdeki küçülme kalıcı değildir) Doğal testosteron üretiminide artırır. 
Arimidex;
Bazı bünyeler jinekomastiye yatkınlık gösterebilir veya çok su toplayabilir. Bu etkilere karşı arimidex kullanılabilir. Kür sırasında 4 günde 1 tablet kulanılması tavsiye edilir.

PCT’ye NE ZAMAN BAŞLANMALI;
PCT’de zamanlama oldukça önemlidir, 
•    Kısa esterli steroidler ile kür yaptıysanız son enjeksiyondan 3-4 gün sonra pct başlamalı
•    Uzun esterli steroidler ile kür yaptıysanız son enjeksiyondan 14 gün sonra pct başlamalıdır.  
•    Eğer kürünüzde deca varsa son enjeksiyondan 21 gün sonra pct ye başlamakta fayda var.

IDEAL PCT KÜRÜ;
Pct kürü Pregnyl ile başlamalı. 14 gün pregnyl yaptıktan hemen sonra nolvadex kullanımına geçilmeli.  

HAFTA PREGNYL NOLVADEX
1 5000IU  
2 5000IU 40MG
3   40MG
4   20MG
5   20MG


KISIR KALMAK, ÇOCUK YAPABİLME KABİLİYETİNİN KAYBOLMASI ;
Baştan belirtmek istiyorum, steroid kullanımı sırasında veya sonrasında kısır kalmak gibi bir durum söz konusu değildir.
Bu konu sadece alelade ortamlarda spor muhabbeti açıldığında, spor hakkında veya steroidler hakkında hiç bir bilgisi olmayan kişilerin uydurmasıdır. Bu kişiler aynı zamanda protein tozu kullandığınızda kanser olma, vücutda sarkma olması gibi konularıda savunurlar.

Dipnot: Bayanların pct yapmasına gerek yoktur.

BU SİTEDE TAMAMEN BİLGİ VE FİKİR EDİNME AMAÇLI PAYLAŞIM YAPILMAKTADIR, HİÇ BİR BİLGİ TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAMAKTADIR. STEROİD KULLANIMINDAN DOĞABİLECEK ZARARLARDAN TAMAMİ İLE KENDİNİZ SORUMLUSUNUZ.

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Pct(Tedavi) Kürü 1
PCT-TEDAVİ KÜRÜ 1 PCT'nin açılımı 'Post Cycle Therapy'dir. Türk..
1.800TL
Pct(Tedavi) Kürü 2
PCT TEDAVİ KÜRÜ 2 PCT'nin açılımı 'Post Cycle Therapy'dir. Türk..
800TL
Pct(Tedavi) Kürü-Başlangıç ve Orta sınıf
BAŞLANGIÇ VE ORTA SEVİYE KÜRLER İÇİN, KÜR SONRASI TEDAVİ KÜRÜ P..
1.250TL
2 yorum yapılmış.
Sarms PCT Tedavi Kürü
SARMS PCT-TEDAVİ KÜRÜ  PCT'nin açılımı 'Post Cycle Therapy'dir...
750TL
Klomen 50mg 10 Tablet
KLOMEN 50 MG 10 TABLET (CLOMID, CLOMIPHENE) Klomen, önemli bir anti-östrojendir, nolvad..
350TL
Ultra DCS+PCT Kürü #1
ULTRA DCS+PCT TEDAVİ KÜRÜ #1 KÜR BERABERİNDE KULLANILAN KORUYUCULAR + KÜR SON..
0TL
Zein Pharma L-Glutathione 250mg 90 Kapsül
ZEIN PHARMA L-GLUTATHIONE 250MG 90 KAPSÜL Made in Germany Glutathione insan vücudund..
380TL
Kal NADH 10mg 30 Tablet
KAL NADH 10MG 30 TABLET Made in USA Nikotinamid adenin dinükleotid (NAD+) hücrelerde..
0TL
& Theme Designed by  https://steroidsiparis24.com