Kategoriler

Ngenla 60mg(180IU) Büyüme Hormonu

Ngenla 60mg(180IU) Büyüme Hormonu
Marka: Turkish Pharmacy
Stok Kodu: g435436
Stok Durumu: Stokta var
KDV Dahil: 9.000TL
Miktar:     ya da   A. Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

PFIZER NGENLA 60MG(180IU) BÜYÜME HORMONU KALEM  (SOMATROGON)
NGENLA (somatrogon), vücuttaki büyüme hormonu eksikliğinin yerini alarak çalışan sentetik bir büyüme hormonudur. NGENLA deri altı enjeksiyon yapılır. Büyüme hormonu genotropin (somatropin) ile karşılaştırıldığında, vücuttaki etkisi daha uzun sürer ve günlük yerine haftalık enjeksiyonlara olanak sağlar.
Genotropin her gün kullanılır, Ngenla ise haftada bir kez kullanılır. Ngenla yeni üretilen ve yeni teknoloji büyüme hormonudur, bir nevi uzun esterli büyüme hormonu diyebiliriz.
Somatrogon'un kullanımı diğer büyüme hormonlarına nazaran daha konforludur.
Ngenla Dozaj hesaplanması ve kullanımı:
Sporcularda 0.5mg x vücut ağırlığı şeklinde hesaplama yapılabilir.

Örneğin 80 kiloluk bir sporcu için hesaplayacak olursak;  80x0.5= 40mg(120IU) haftalık Ngenla kullanmanız gerekmektedir. Her hafta aynı gün, günün herhangi bir saati enjeksiyon yapabilirsiniz.

Somatropin ve Somatrogon Farkı;

Somatropin Yapısı: Somatropin, insan büyüme hormonunun (rhGH) rekombinant bir formu olup, insan büyüme hormonunun doğal olarak oluşan 191 amino asit dizisiyle aynıdır.

Somatropin Etki Süresi: Somatropin nispeten kısa bir yarılanma ömrüne sahiptir ve vücutta yeterli hormon seviyelerini korumak için günlük enjeksiyonlar gerektirir.

Somatropin Dozlama Sıklığı: Kısa yarılanma ömrü nedeniyle somatropin tipik olarak günlük subkutan enjeksiyon olarak uygulanır.

Somatrogon Yapısı: Somatrogon, insan büyüme hormonunun uzun etkili bir versiyonudur. HGH'nin amino asit dizisini insan koryonik gonadotropin (hCG) beta alt ünitesinin bir kısmı ile birleştiren bir füzyon proteinidir. Bu modifikasyon yarılanma ömrünü uzatır.

Somatrogon Etki Süresi: Somatrogon, somatropine kıyasla daha uzun bir yarılanma ömrüne sahiptir ve vücutta daha uzun süre aktif kalmasını sağlar.

Somatrogon Dozlama Sıklığı: Uzatılmış yarılanma ömrü nedeniyle somatrogon, tipik olarak haftada bir kez olmak üzere daha az sıklıkta dozlama gerektirir.

Temel Farklılıklar
Moleküler Yapı: Somatropin, hGH'nin basit bir rekombinant versiyonu iken somatrogon, hCG beta alt ünitesinin bir kısmı ile füzyonu nedeniyle yarı ömrü uzatılmış modifiye bir versiyondur.
Yarılanma Ömrü: Somatrogon, somatropinden daha uzun bir yarılanma ömrüne sahiptir.
Dozlama Sıklığı: Somatropin genellikle günlük olarak uygulanırken, somatrogon haftalık olarak uygulanabilir.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:& Theme Designed by  https://steroidsiparis24.com